Текущее время: 28 мар 2024 18:20


Часовой пояс: UTC + 4 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 2 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 30 авг 2012 14:31 
Не в сети

Зарегистрирован: 27 окт 2010 21:54
Сообщения: 5
Город: варна
Влиза за ремонт лаптоп Acer Travelmate 5744Z с описание , пали бавно след 10мин.
При първите няколко опита да го запалим изобщо не изгря, дори след 20 мин. изчакване, впоследствие обаче светна постоя 20 секунди на начален екран, даде съобщение "Error sending post to ME" или нещо от сорта и започна да зарежда Windows, като вентилатора през цялото време се въртеше на максимум.
След опит да се флашне под Win положението не се подобри, а в сайта на производителя има непълен дъмп за конкретния модел, за да се извлече каквото и да е от него като МЕ например :ny_tik:
Незнайно, защо поне започва да пали по-често и до 1мин след натискане на бутона, та поне опитите върху него да стават за по-кратко време, но аномалиите си останаха.
След дълго главоблъскане, четене и търсене на читав дъмп, намерихме такъв от Acer 5742G , извлякохме МЕ region-а и rebuild-нахме в оригиналния флаш на компютъра.
Оставаше само едно, да се разреши записа в тази част, тоест да се свали GPIO33 в ниско ниво, а схема нямаше, BIC50 пише на платката и толкова, или трябваше да се свали чипа и да се проследи къде излиза или да се намери схема, а такава нямаше . . . забелязах изнесен джъмпер JRST3 и вместо да се чудя за какво е го закъсих, с минимална надежда, че това което ми трябва е изнесено на джъмпер, бях доста учуден след като флаша стартира а след това лаптопа запали бързо и всички аномалии бяха отсранени.
С доста късмет и мъки, предоставям работещ Me region дъмп за лаптопа :co_ol: :


Вложения:
ME Region.rar [492.43 КБ]
Скачиваний: 310
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 24 сен 2012 22:08 
Не в сети

Зарегистрирован: 22 июл 2007 22:47
Сообщения: 23
Браво , колега , за темата и решението на проблема.


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 2 ] 


Часовой пояс: UTC + 4 часа


Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: asliyucegsm, AssenBG, Bing [Bot], Google [Bot], Mail.ru [Bot], oljk, serjlord, Yandex [Bot]


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  
Создано на основе phpBB® Forum Software © phpBB Group
Русская поддержка phpBB