Текущее время: 23 апр 2024 21:55


Часовой пояс: UTC + 4 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 31 окт 2012 15:55 
Не в сети

Зарегистрирован: 27 окт 2010 21:54
Сообщения: 5
Город: варна
Здравейте, колеги
Донесоха ни за ремонт Sony Vaio VPCZ11X9E PCG-3111M с платка Foxconn MBX-206, с описание има парола на биоса. След 5 грешни пароли дава „One time password“ и генерира ключ, но такъв калкулатор не знам дали все още има, дори самия Dogbert , който е разбил какви ли не ключове, та се заех да диря читав биос за модела с надеждата паролата да е там. В сайта на Sony имаше само ъпдейт, попаднах на пълен дъмп в руската подчаст на форума, записах с програматора и резултата беше, че парола вече нямаше, но след известно забавяне се появява грешка „Error flashing ME, please try again” , след което вентилатора се пускаше на максимум и така зареждаше Windows, след определено време работа се гасеше. Схема за MBX-206 не намерих, тоест нямаше как да открия и сваля в ниско ниво GPIO33 за да презапиша ME региона на HM57-цата , а и да имах схема, трябваше и board view, тъй като нямаше и грам маркировка по платката. След дълги проби и размисли, реших, че опитите да се флашне явно са породени от съдържащия се в новия биос друг МЕ, не можех да си обясня обаче, на какво се дължат аномалиите като вентилатора на максимум и гасенето. Хрумна ми идея, да запиша в дъмпа без парола МЕ съдържанието от дъмпа с парола, току виж спре да се опитва да се флаши и това беше точното попадение за решаването на проблема, лаптопа си тръгна , нямаше парола както и съобщение за неуспешно флашване на МЕ, нямаше и следи от аномалиите !
Предоставям преработения и работещ пълен дъмп :


Вложения:
outimagembx206withME_tested OK.zip [1.65 МБ]
Скачиваний: 334
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 


Часовой пояс: UTC + 4 часа


Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: Bing [Bot], Google [Bot], oljk, pwhp, Yandex [Bot], Михаил Никитенков


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  
Создано на основе phpBB® Forum Software © phpBB Group
Русская поддержка phpBB