Текущее время: 28 мар 2024 21:37


Часовой пояс: UTC + 4 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 31 окт 2012 15:55 
Не в сети

Зарегистрирован: 27 окт 2010 21:54
Сообщения: 5
Город: варна
Здравейте, колеги
Донесоха ни за ремонт Sony Vaio VPCZ11X9E PCG-3111M с платка Foxconn MBX-206, с описание има парола на биоса. След 5 грешни пароли дава „One time password“ и генерира ключ, но такъв калкулатор не знам дали все още има, дори самия Dogbert , който е разбил какви ли не ключове, та се заех да диря читав биос за модела с надеждата паролата да е там. В сайта на Sony имаше само ъпдейт, попаднах на пълен дъмп в руската подчаст на форума, записах с програматора и резултата беше, че парола вече нямаше, но след известно забавяне се появява грешка „Error flashing ME, please try again” , след което вентилатора се пускаше на максимум и така зареждаше Windows, след определено време работа се гасеше. Схема за MBX-206 не намерих, тоест нямаше как да открия и сваля в ниско ниво GPIO33 за да презапиша ME региона на HM57-цата , а и да имах схема, трябваше и board view, тъй като нямаше и грам маркировка по платката. След дълги проби и размисли, реших, че опитите да се флашне явно са породени от съдържащия се в новия биос друг МЕ, не можех да си обясня обаче, на какво се дължат аномалиите като вентилатора на максимум и гасенето. Хрумна ми идея, да запиша в дъмпа без парола МЕ съдържанието от дъмпа с парола, току виж спре да се опитва да се флаши и това беше точното попадение за решаването на проблема, лаптопа си тръгна , нямаше парола както и съобщение за неуспешно флашване на МЕ, нямаше и следи от аномалиите !
Предоставям преработения и работещ пълен дъмп :


Вложения:
outimagembx206withME_tested OK.zip [1.65 МБ]
Скачиваний: 334
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 


Часовой пояс: UTC + 4 часа


Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: andreybs, Bing [Bot], Google [Bot], Mail.ru [Bot], sergey911, Timreid11rus, Yandex [Bot]


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  
Создано на основе phpBB® Forum Software © phpBB Group
Русская поддержка phpBB