Текущее время: 28 мар 2024 23:43


Часовой пояс: UTC + 4 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 32 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 08 май 2013 20:05 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Има много сервизи, както и техници, занимаващи се с ремонт на преносими компютри и мобилни устройства от всякакъв вид, посещаващи този форум.
Въпроса за локализацията стои все на по-преден план и въпроса за излизане от сянка на колегите също.
Интересно ми е има ли колеги от Северна България посещаващи този форум, които биха се нагърбили да поемат ремонти локализирано пренасочени към тях, за да не се товарят клиентите с излишни транспортни разходи?
Интересно ми е кой какво мисли по въпроса за излизане от сянка, както и за организиране на локално пренасочване на клиентите?

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 10 май 2013 19:23 
Не в сети

Зарегистрирован: 25 июл 2011 18:05
Сообщения: 12
Откуда: Ловеч
Город: киев
За мен не е проблем . От Ловеч съм . Николай Митков 0887227781 ; 0896824019


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 11 май 2013 15:42 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Добавен.

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 11 май 2013 15:53 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 14 сен 2010 01:19
Сообщения: 42
Откуда: Veliko Tarnovo, Bulgaria
Город: Велико Търново
Георги Георгиев
тел. 0878 48 45 48

Велико Търново


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 11 май 2013 23:18 
Мастер
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 17 апр 2010 00:01
Сообщения: 786
Откуда: Bourgas, Bulgaria
Баце, язе требе ли да излизам на свеКло като съм от източна? :)

0888206856 Георги Янакиев, Бургас


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 19 май 2013 11:41 
Не в сети

Зарегистрирован: 09 дек 2012 23:37
Сообщения: 15
Город: Rz
Здравей ,аз се казвам Недред Ахмед и съм от Разград .Занимавам се с електроника от 10-на години с лаптопи от 2 ,предимно като хоби.Работя в транспортна фирма с подобна длъжност.


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 07 июл 2013 23:32 
Не в сети

Зарегистрирован: 22 авг 2008 15:38
Сообщения: 82
Откуда: Пловдив
Пловдив
Кирил Диманов 0878688944


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 19 июл 2013 18:05 
Не в сети

Зарегистрирован: 29 ноя 2005 11:11
Сообщения: 15
Откуда: Bulgaria
Варна
Мултимедиен център "Експрес Електроникс"
тел: 052783308 GSM: 08991972298


Вернуться к началу
 Профиль ICQ  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 28 июл 2013 21:59 
Не в сети

Зарегистрирован: 31 окт 2010 09:04
Сообщения: 4
Город: софия
според мен бат гошо не трябваше да излиза на светло:-)
просто всички го знаеме хахахх
софия
ж.к.Люлин бл.963
сашо иванов
0887415335
laptop-gsm-lcd СЕРВИЗ


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 22 сен 2013 13:26 
Не в сети

Зарегистрирован: 18 окт 2011 14:29
Сообщения: 17
Откуда: Sofia, Bulgaria
Город: София
Дамян Пенев

към момента поради молба от потребителя са премахнати данните


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 03 окт 2013 01:06 
Не в сети

Зарегистрирован: 04 сен 2013 19:22
Сообщения: 12
Откуда: България ,Пловдив
Город: Plovdiv
Йоникс-Сервиз
гр.Пловдив
жк.Тракия
тел.-032/680-323 ,0878865343


Вернуться к началу
 Профиль ICQ WWW  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 11 окт 2013 18:59 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Интересен е факта, че има във всеки град сервиз, който се занимава с ремонт на лаптопи и толкова малко отговори в темата. От една страна е ясно, че не всички ползват този форум, а от друга стои въпросът за сивият сектор. Ясно е, че не всички искат да излязат от сектора на сивата икономика, като по този начин се изложят на опастност от данъчна проверка. Съгласен съм, че също така старата практика "зимай и бягай" без издаване на какъвто и да е документ е заседнала надълбоко. Честно казано след всичко видяно като качество на услугите започвам да си мисля, че сервизи извършващи реален ремонт на ниво компонент има твърде малко, а има много на брой сервизи занимаващи се с "Печене" / "Духане" / "Греене" и т.н. некоректни спрямо клиентите практики. Идеята за създаване на тема в която да се описват некоректните сервизи вече е поставена на обсъждане и скоро такава ще се появи и на този форум...

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 12 окт 2013 00:22 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 27 ноя 2010 23:58
Сообщения: 35
Откуда: Heisenberg field
Город: Plovdiv
Принципно колегата Павел е прав. Основно сервизите са в сивия и тъмно сив сектор, а да не коментираме технологичната им въоръженост, че се изчерпва с пистолет за горещ въздух (от ония за смъкване на боя) и повече колофон. При нас са поне десетина, ако не и повече сервиза, но все повече се убеждавам, че възможностите им се изчерпват с "печене на живо" или в най-добрия случай преинсталиране на някой Windows.
За сега оставам в зоната на мрака, но не че се крия, а считам, че не съм постигнал напълно необходимото ниво на качество на ремонта и срокове за изпълнение. Все още се доучваме в движение.
С няколко думи само, достигнали сме до около 85% изцяло успешни ремонти на ниво чипсет, които се връщат след минимум година. По захранване и периферия имаме успеваемост до около 95%. Даваме гаранция на ремонта 3 месеца. При необходимост можем и да я удължим. Общо взето, нямаме проблеми с клиентите. Колеги се опитват да ни "набутат" "мъртъвци" или "трупове", но не стават така тия работи.


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 13 окт 2013 14:35 
Не в сети

Зарегистрирован: 22 сен 2013 15:48
Сообщения: 1
Откуда: Плевен/България
Город: Плевен/Болгария
Привет колеги!От скоро се регистрирах тук и бях приятно изненадан в наличието на българска секция в форума.Ще оставя координати на сервиза,въпреки че несъм искал разрешение от ръководството.Опитваме се да работим изключително професионално в сервиза,с достатъчно качествена техника и знания.
гр. Плевен, ул. „България” 18, 064/691616, 0878/258582 ГИС Сервиз

На колегите които им е интересно специално за машината пускам следващия линк,неискам да просвучи като реклама.Тук се регистрирах само и единствено с целта взаимно да си помагаме. https://www.facebook.com/media/set/?set ... 204&type=1
Отделно качвам в файлообменник клип за работа на машината,съжалявам са лошото му качество,снимах го с камерата на телефона си,който не е нищо особено.
http://dox.bg/files/dw?a=27fa1d0183

Надявам се да ви е интересно и за в бъдеще да сме си взаимно полезни с информация!


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 13 окт 2013 14:54 
Не в сети

Зарегистрирован: 25 июл 2011 18:05
Сообщения: 12
Откуда: Ловеч
Город: киев
Колега, факт е ,че такава техника е рядкост в БГ, но предполагам знаеш ,че не всичко се свежда до техниката. Както и да е . Колкото до тема за лошите и некоректни сервизи аз съм твърдо ЗА .Колкото повече се разпространяват те, толкова повече ще се знае къде не бива да си носят хората изделията


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 29 окт 2013 19:03 
Не в сети

Зарегистрирован: 09 май 2011 13:08
Сообщения: 22
Город: pleven
Още един не особено пишещ, но доста четящ техник от ГИС ЕООД, Плевен - Александър Илиев
Координатите ми с колегата Слави са идентични.

Специализиран сервиз за батерии имаме тук, уникален за БГ.

П.С. Да не се приема като реклама!


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 30 окт 2013 12:26 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Специализиран сервиз за батерии ... това вече ме заинтересува, особенно ако сте и готови да споделяте опит :)

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 02 ноя 2013 19:21 
Не в сети

Зарегистрирован: 01 мар 2013 00:34
Сообщения: 10
Город: Varna
Ами как да излязат "духачите" на светло ,нали ще се види кои са и че за никакъв чеп не стават.Всеки втори лаптоп,духан от "духач" прелича на гъз,целия в паста от 1лв. омазан.Попадам даже и на надписи "дух. 07.01 ,ОК".Познайте колко е ок,на 14.01 вече беше за ремонт.Все повече ,сериозно работещите колеги и сервизи се превръщат в морги за лаптопи.Вече е радост да отвря лаптоп и да не е обезчестен от някой начинаещ "духач".


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 03 ноя 2013 11:24 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Създадох темата с цел именно отсяване на сериозните сервизи от "духачите". Започнал съм каталогизиране на сервизните центрове с цел реклама и популяризацията им в интернет.

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 04 ноя 2013 00:31 
Мастер
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 17 апр 2010 00:01
Сообщения: 786
Откуда: Bourgas, Bulgaria
savov писал(а):
прелича на гъз

С правописа не сме добре!

savov писал(а):
сериозно работещите колеги и сервизи се превръщат в морги за лаптопи

Сериозно работещите колеги НЕ СЕ превръщат в морги за лаптопи!


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 04 ноя 2013 10:31 
Не в сети

Зарегистрирован: 01 мар 2013 00:34
Сообщения: 10
Город: Varna
batgosho писал(а):
savov писал(а):
прелича на гъз

С правописа не сме добре!

Съжалявам ,случва се в бързината.Ама все пак не съм на контролно по български.А и темата не е за правописа.

savov писал(а):
сериозно работещите колеги и сервизи се превръщат в морги за лаптопи

Сериозно работещите колеги НЕ СЕ превръщат в морги за лаптопи!


Не знам с какъв сервиз точно се занимаваш или не ме разбираш какво искам да кажа.Аз отварям по средно 2 лаптопа на ден,т.е. около 50 месечно.40 от тях вече са осрани!За това става дума.Ти ми кажи сега в какво се превръщаме!Проблема ,е че заради "духачите" тръгва приказка ,че нещата не се получават и че всички сме измамници.


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 16 ноя 2013 22:04 
Не в сети

Зарегистрирован: 01 мар 2013 00:34
Сообщения: 10
Город: Varna
Ето това е положението,аман от "духачи".На конкретния лаптоп беше духано всичко.Дето се казва ,все ще запали накрая :)


Вложения:
Комментарий к файлу: Без коментар.
photo11.jpg
photo11.jpg [ 185.67 КБ | Просмотров: 27120 ]
Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 18 ноя 2013 16:36 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Хубаво е да се огласяват и имената на сервизните центрове след което лаптопа е в такова състояние :) засега обаче няма тема за некоректните сервизи. В скоро време ще има такава където да може да се разместват и снимки .

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 30 дек 2013 22:50 
Не в сети

Зарегистрирован: 30 дек 2013 22:03
Сообщения: 2
Откуда: Варна
Город: Варна
Здравейте!
Съжалявам, че не съм техник и ви се вмествам в темата, но съм афектирана от ремонта, за да посещавам сервизи, заради ваши "колеги". Написах неотдавна статия в сайта си http://computerspc.ucoz.com/forum/3-74-1 по този повод и не се сдържах тук да я споделя. Благодарение на нашите братя -руснаците аз научих доста неща относно ремонта на компютри и имам да уча още много, но за съжаление от българи доста трудно може да се научи нещо, защото всеки пази всичко за себе си.
Фирмите със сервизи, от които лично съм се опарила са две, но няма да им спомена имената, първо защото нямам намерение да им правя реклама, и второ защото нямам доказателства-протокол, че са ми правили диагностика на компютър, а само на думи. Тук вината е моя, че съм платила без да изисквам, но когато ми сервираха тези думи, че дънната ми платка за нищо не става, не ми беше нито за протоколи, нито за касови бележки. Естествено резултатът явно очакван от въпросната фирма беше покупка на нов компютър. В същия сервиз бяха занесени 3 харда за тестване, поради проблем, те бяха върнати без да се тестват с думите, че не могат да се оправят, само че проблем с един от хардовете нямаше, вече си върви отлично с оправеният ми компютър. Тъй като това беше втори закупен компютър от тях за обща сума от близо 1500лв., повече оборот не смятам да им правя. Само ще кажа, че тази фирма се намира на бул.Владислав, даже им посочих статията си на e-mail, естествено отговор от тях нямаше даже и някакво извинение от неудобство, явно при наглостта и лъжата - неудобството не съществуват. Искам да добавя само една фирма, от която съм доволна, но съм използвала услугите им от преди няколко години - VARSYS. Вече всичко си оправям сама не желая да посещавам сервизи и да пълня джобовете на такива, които по-малко от мен разбират, трябва да е наистина нещо сложно по платката за запояване, че да използвам услугите им, но и това един ден може би ще си го поправям сама.
Извинявам се, ако с нещо засягам някой и сигурно ще си спечеля доста доброжелатели, но това е положението, а от там и мнението от мен.


Вернуться к началу
 Профиль WWW  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 31 дек 2013 15:05 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Здравейте,
Целта на този пост, когато го създавах, е да се види кои сервизи са достатъчно сериозни и се осмеляват да излязат от сивият сектор, както и да се получават отзиви за тях от клиенти без значение дали са положителни или отрицателни.
В днешно време благодарение на youtube и други сайтове за споделяне се насади погрешното разбиране за BGA технологията, както и способи за ремонтиране в "домашни условия".
Съгласен съм, че в България наследено от СОЦ времената, сервизните техници необичат или нежелаят да споделят опит. Един от проблемите е остарели разбирания и познания, както и нежелание да се развиват, а от друга страна и нежеланието да си закупят необходимото оборудване за сериозен ремонт. Споделено от един от големите клиенти на нашата фирма (наричани още дилъри) решение на проблема с повредените чипове ме убеждава за пореден път, че клиентите не само не се информират, а и сляпо вярват в твърдения колкото абсурдни толкова и неграмотно или нетехнически изказани.
От друга страна все още има хора които не си знаят и/или не си търсят правата по ред причини които несмятам да обсъждам в този пост.
Лично мое мнение е, че е нужно да се огласяват имената на некоректните фирми, както с цел други техни кандидат клиенти да размислят дали желаят да бъдат излъгани, така и самите те да преосмислят политиката си на обслужване на клиенти.
Благодарение на мрежата от дилъри на нашата фирма имам уникалната възможност да следя потока на повредени лаптопи във Варна и през ръцете ми са преминали определено огромен брой уникати пребивавали в "сервизи" от рода на тези за които споменахте. Подготвяният в момента сайт на сервизите в България, които са и членове на асоциацията, ще съдържя снимки на тези уникати на техническата мисъл, технически познания и умели ръце.
Лично аз съжалявам, че сте с лошо мнение за сервизите и техниците, като единственото което мога да Ви предложя е помощ в желанието Ви да навлезете дълбоко в техническите понятия и разбирането кое как работи при компютрите и лаптопите.

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 01 янв 2014 14:31 
Не в сети

Зарегистрирован: 30 дек 2013 22:03
Сообщения: 2
Откуда: Варна
Город: Варна
Благодаря за изчерпателния отговор.
Моето мнение е, че никой няма да си признае, че е некоректен и е в сивия сектор, всеки си има своето виждане и ще се запише като коректен. Мултирама фалираха в България, не от нещо друго а от наемане на некомпетентен персонал, а хвърлиха огромни средства за реклама, може би и други причини са повлияли, не желая да навлизам в подробности.
Като цяло хората са настроени отрицателно, заради това което са изпатили дори и в големи фирми - вериги, масово се оплакват че са излъгани /не говоря само за компютри/. Смятам също, че твърде много права са им дадени на клиентите с покупката и връщането на стоки в определен период и също има злоупотреби от тяхна страна., т.е. много добре си знаят правата и си ги търсят, дори и вината да е в самите тях, а не във фирмата. В желанието си да си спестят някой лев, повечето прибягват до саморемонт на своя преносим компютър без да са запознати с много неща, свидетел съм и съм отказвала като ми дават такъв, лично не се наемам за хардуерен проблем с чужд, защото разликата с настолния е голяма. Всеки иска безплатен ремонт, но смятам че когато решиш да си купуваш преносим компютър, би следвало да си предвидиш и понесеш разходите по поддръжката и ремонта.
Препоръчвам ви тази тема да я подкрепите и с мнението на потребителите, те тук едва ли ще търсят нещо, но на друго място бихте могли с гласуване, оценка и т.н. Така като е, е по-скоро самореклама, а дали са или не са коректни само те си знаят.
Желая ви успех, извинете ме и ви благодаря още веднъж за вниманието.


Вернуться к началу
 Профиль WWW  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 23 мар 2014 22:57 
Не в сети

Зарегистрирован: 05 мар 2010 22:29
Сообщения: 30
Откуда: Bulgaria
http://kae2012.com/


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 26 мар 2014 13:50 
Не в сети

Зарегистрирован: 09 май 2011 14:03
Сообщения: 32
Город: София
www.ivconsult.eu - това е което правят всички (или почти всички ), посещаващи този форум.
www.datarecovery.bg - това е нещо, с което можем да сме полезни и на клиентите и на колегите...


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 03 июн 2015 00:55 
Не в сети

Зарегистрирован: 21 май 2015 03:02
Сообщения: 1
Откуда: София България
Город: sofia bulgaria
Ето и аз да кажа няколко думи за мене въпреки че моята насоченост е предимно към мобилните устройства - телефони и таблети - ако мога ще се радвам да помогна, а за лаптопите мога да бъда полезен по скоро с части разполагаме с прилична наличност от IBM, Lenovo i Dell има тук там и някой екзотики но по рядко. искренно се надявам тук във форума да може да обменяме полезна информация и не на последно място да може клиентите ни да бъдат доволни. нашата фирма е достатъчно на чисто и на светло но засега се въздържам от името , телефона ми е 0879 999 987 и се казвам Росен Николов - сервиза е в софия , района на плиска а скайпа е: digicomservice


Вернуться к началу
 Профиль ICQ  
Ответить с цитатой  
 Заголовок сообщения: Re: Сервизи в България
СообщениеДобавлено: 03 июн 2015 12:02 
Аватара пользователя
Не в сети

Зарегистрирован: 16 янв 2009 15:41
Сообщения: 152
Откуда: Варна, България
Город: Варна
Добре дошъл на форума, надявам се да си активен и да сме си от полза :)

_________________
Ремонт на лаптопи и Apple продукти без значение от сложността на повредата. Спешен ремонт до 36 часа.
skype: ice_flames


Вернуться к началу
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 32 ]  На страницу 1, 2  След.


Часовой пояс: UTC + 4 часа


Кто сейчас на конференции

Зарегистрированные пользователи: Bing [Bot], Google [Bot], nikolayy, Yandex [Bot]


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Перейти:  
Создано на основе phpBB® Forum Software © phpBB Group
Русская поддержка phpBB